Mehmet Özhaseki, Başkent Ankara İçin İki Projesini Açıkladı
AK Parti Ankara Adayı; Mehmet Özhaseki
28 Kasım 2018
Mehmet Özhaseki, AK Parti Ankara Gençliğini, Sürpriz Bir Şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Görüştü
23 Aralık 2018

ÖAnkara Büyükşehir Belediye Başkan adayı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın Türkiye’nin Nabzı programında Ankara’ya ilişkin projelerinden ikisini açıkladı. Diğer projelerini yılbaşında sonra açıklayacak.

Özhaseki, “Ankara, Türkiye’nin en önemli iki vilayetinden birisi. Ankara’yı daha ileriye taşıyabilecek birine ihtiyacı var, bu işte bilge bir kişiye ihtiyaç var. Bakanlık dönemimde Ankara’nın 1/100 binlik planları üzerinde çalışmış ve imza atmış bir insanım. Bu bilgi ve birikim hamdolsun biz de var. Yılbaşı gibi projelerimi açıklayacağım. 11 ana başlıkta yüzlerce proje var. Bunlar inşaattan çok insana dokunan projeler, yeşil ağırlıklı projeler, çevre ile ilgili projeler, akıllı şehirler ile ilgili projeler. Projelerim asla inşaat odaklı olmayacak. Bir takım yerlerde alt geçit, üst geçit yapılacak ama projelerim genelde insan odaklı olacak.” dedi.

“Ankara’nın en büyük ihtiyaçlarından biri stat”

Yılbaşından sonra Ankara’ya ilişkin projelerini açıklayacağını belirten Özhaseki, projelerinden iki tanesini söyleyebileceğini kaydetti. Özhaseki, “Ankara’da 55 bin kişilik stat şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığında projelendirilmiş duruyor. Ankara için yapacağız. Ankara’nın en büyük ihtiyaçlarından birisi. Köklü kulüpleri var. Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Osmanlıspor. Ankara’ya yakışır bir stadın yapılması, Ankara’nın hakkı diye düşünüyorum.” dedi.

“Ankara’da Sıfır Atıklı bir dönem başlatacağız”

Ankara’da sıfır atıklı bir dönemin başlayacağını belirten Özhaseki, “Bakanlığım döneminde arkadaşlarla çalıştığımız projemiz vardı bizim: Sıfır Atık Projesi. Çöp kamyonların ortadan kaktığı bir ortam. Bu gerçekleşebilir miydi, hayal gibiydi. O atıklardan gübre olduğu, sadece atıkların ayrıştığı bir ortamı gerçekleştirdik. Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin ciddi ilgilendi. Ankara’nın tamamını sene sonuna kadar alıyoruz. Bir ton kâğıdı elde edebilmek için tam 17 ağaç kesiyoruz. Şu anda başlattığım projeyle Belgrat Ormanlarının yarısından fazlasını kesmemiz gerekirdi, kesmiyoruz. İnşallah evlerde başlayacağız. Onlardan çıkan gübreyi çiftçilerimize de dağıtacağız.”

“İddialar hırpaladıkları adayları parlatabilmek için”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, adaylıktan çekileceği iddialarına ilişkin, “Ne için çekileceğim, anlamadım. Hiç konuşulmadı bu konu. Kendi adaylarını biraz daha önce çıkarmak, hırpaladıkları adayları parlatabilmek için kendileri çaldılar ve kendileri oynadılar, gülerek seyrettik. 3 ay daha bu iftiralara katlanarak, gerektiğinde de cevap vererek devam edeceğiz bu süreçte. Bu iftira kampanyalarından ben uzak duracağım. İl başkanlığımız cevap vermiş, ihtiyaç olduğunda onlar cevap vereceklerdir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Cumhur İttifakı’nın temelinde ülkemizin bekası var”

İttifak görüşmelerini sürdürdüklerini belirten Özhaseki, AK Parti ile MHP ittifakını bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. İki parti arasında “al-ver” pazarlığı olmadığını vurgulayan Özhaseki, muhalefetin yaptığı pazarlığın ise resmen şehirler-ilçeler pazarlığı olduğunu söyledi. Özhaseki, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile önümüzdeki hafta yeniden bir araya gelmeyi planladıklarını belirtti. Ankara’nın ilçe adaylarının birkaç gün içinde netleşebileceğini ifade eden Özhaseki, Polatlı ve Etimesgut’ta aday göstermeyeceklerini söyledi. İleride gelişen durumlara göre adaylıkları gözden geçirebileceklerini ifade eden Özhaseki, MHP’nin adaylarını açıkladığı Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye’de aday göstermediklerine işaret etti. Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanımızla Sayın Devlet Bahçeli’nin memleket konusunda aralarında müthiş bir muhabbet var. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Şimdi iş bize düşüyor. Onları yormayacağız. İçimizdeki hiçbir arkadaş ittifaka karşı değil. Cumhur İttifakı’nın temelinde ülkemizin bekası var. Türkiye’de beka meselesi içerisinde, bizim ittifakımızın bozulmasını kimse beklemesin. Ülke sevdamız var, gelecekle ilgili kaygımız var, bu konuda hem fikiriz. Büyükşehirlerin 18’i bizde, 3’ü MHP’de. Onun dışında daha önce HDP veya CHP’de olan yerlerde kazanmaya en yakın kimse onun üzerinde durulup ittifak kurulacak.” dedi.