Bakan Özhaseki Cop23’te Türkiye Ve Sergi Stant Alanını Açtı
Bakan Özhaseki Sümer Parkı’nın Açılışını Gerçekleştirdi
12 Kasım 2017
BM Genel Sekreteri Guterres’ten Bakan Özhaseki’ye Almanya’da Sıcak Karşılama
16 Kasım 2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İklim Değişikliği 23. Taraflar Konferansı’na (COP23) katılmak amacıyla geldiği Almanya’nın Bonn kentinde Türkiye Sergi ve Stant Alanın açılışını Türkiye’den gelen heyetle gerçekleştirdi.

Kurdele kesilerek yapılan açılış sırasında konuşan Bakan Özhaseki, Türkiye’nin temsil edildiği pavilyonu açmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Doğrusu uluslararası toplantılarda çevre konusunda yaptığımız çalışmaları, hassasiyetimizi anlatabilmek adına ülkemizi tanıtabilmek adına açılan bu büroların ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız.” diye konuştu.

Bonn’da bulunan Türkiye heyetini yoğun çalışmalar yaptığını anlatan Özhaseki, “Zaten arkadaşlarımız günlerdir burada büyük bir çaba içerisindeler. Muhataplarıyla görüşüyorlar toplantıları takip ediyorlar, raporluyorlar. Bizler de dün gelerek bugün ve yarın birçok muhatabımızla görüşeceğiz. Ülkemizin hak iddiaları var, bunları dile getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, konferansta Türkiye adına çıkacak kararlarda etkili olmaya çalışacaklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Her platformda dünyanın her yerinde ülke olarak var olduğumuzu, haklı bir takım konularımızı da dile getireceğimizi buradan ilan ediyoruz. ve bu vesileyle de emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Açılış sonrasında bazı vatandaşlar Bakan Özhaseki ile sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.