AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Habertürk TV’de Gündemi Değerlendirdi
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, TRT Haber Anadolu Soruyor programına konuk oldu.
30 Ağustos 2018
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Akşam Gazetesi’ne Yerel Yönetimlerdeki Yol Haritasını Değerlendirdi
3 Eylül 2018

 

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ, HABERTÜRK TV’DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yerel seçimlere ilişkin yapılan çalışmaları Habertürk TV canlı yayınında değerlendirdi.

 

“AK Parti iktidarı hizmet belediyeciliğini getirdi”

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Biz AK Parti olarak çok hızlı davranan bir partiyiz. Öz eleştirimizi yaptık, yol haritamızı belirledik. Zamanında farklı partilerin yaptığı ideolojik belediyeciliği bir kenara bırakarak, AK Parti iktidarında hizmet belediyeciliği yaptık. Seçimlerde yüzde 49’a kadar gelmiş bir partiyiz, yüzde 6 nereye gitti. Bunu konuşuyoruz. Vatandaşın bize kızgınlığı varsa araştırıyoruz. Biz kendi içimizde dersimizi iyi çalışıyoruz.” dedi.

 

“Biz Türkiye’nin partisiyiz”

Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanımıza MYK’da brifing verdik. Bütün çalışmaları sistematik şekilde sunum yaptık. Kabul de gördü. Bu çalışmaları devam ettireceğiz. Biz 30 büyükşehirden 18’inde varız. 51 il içerisinde de 30 vilayette varız. 48 vilayette AK Partili belediyeler var. 2018 seçimlerinde de belediye seçim çevresinde 60 vilayette birinciyiz. 6-7 ilde de kıl payı ikinci partiyiz. AK Parti yüzde 40 ile 50 bandına oturmuş bir parti. Biz Türkiye’nin partisiyiz, her ilde varız. Belediyecilikte tecrübemiz var.” dedi.

 

“Belediye başkanlarımızın insani özellikleri ve yönetim kabiliyeti yüksek olmalı”

Adayların nasıl belirleneceği ile ilgili soruya cevap veren Özhaseki, Sayın Cumhurbaşkanımız belediyecilikten geldiği için gözü hep belediye hizmetlerindedir. Her bir konudan Sayın Cumhurbaşkanımızın da haberi vardır. Birincisi belediye başkanı adayının insani özellikleri ön planda olmalıdır. İkincisi ise yönetim kabiliyeti yüksek olmalı. Belediye başkanlarımız; para, insan, algı, mekân yönetimini biliyor mu ona bakacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Seçimlerin öne alınması gibi bir konunun gündemlerinde olmadığını belirten Özhaseki, “Kıl payı kazandığımız ve kaybettiğimiz yerlerde özel çalışmalar yapacağız. Şehrin resmini çekmek bizim için önemli. Oraya yorum çok katmayacağız. Ne istiyor, ne bekliyor, seçmen tercihleri nelerdir bunları biz anketlerle çözüyoruz. O şehrin sevdiği insanları biz bulacağız, başka çaremiz yok.” diyerek sözlerine noktaladı.