AK Parti Ankara Adayı; Mehmet Özhaseki
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, NTV Canlı Yayınında Gündemi Değerlendirdi
21 Kasım 2018

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki Grup Toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıkladığı Mehmet Özhaseki, ailesiyle birlikte Meclis’te kameraların karşısına geçti.

Mehmet Özhaseki, kendisini Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösteren Erdoğan’a, MYK ve MKYK üyelerine, temayül yoklamasında oyunu kendisinden yana kullanan AK Parti mensuplarına teşekkür etti ve bu güvene layık olabilmek için dua ettiğini söyledi.

Ankara, İzmir ve İstanbul için koşulsuz destek sözü veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de ayrıca teşekkür eden Özhaseki, şöyle konuştu:
“Dünyada devletlerin yarıştığı kadar artık şehirler de yarışıyor. Elde bulunan sınırlı imkanlardan maksimum pay alabilmek adına tüm şehirler kendi değerlerini öne çıkarıyorlar. Ankara, bu ülkenin kalbi. Ankara’nın birçok işlerde de baş şehir olması lazım. Çünkü burası ticaret şehri, sanayi şehri, kültür sanat şehri, spor şehri. Bütün bu özelliklerin olduğu başkentin buna layık olması lazım. Ankara’nın değerlerini öne çıkaracak projeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağım. Yönetim tarzı itibarıyla yapılacak işlerde ‘ben’ değil ‘biz’ duygusuyla hareket edeceğim. Katkı vermek isteyen, ‘bu işte ben de varım’ demek isteyen kim varsa fikrini önemseyip birlikte değerlendireceğiz nasip olursa. Güzel Ankara için projesi, vizyonu olan kim varsa başımıza taç etmeye niyetliyiz.”